SAIY:n esitelmäiltojen tallenteita YouTubessa

SAIY:n etäyhteyksin toteutettavien esitelmäiltojen tallenteet tulevat katsottaviksi yhdistyksen YouTube-kanavalle. Kanavan toiminnan aloittaa Ateenan-instituutin johtajan, FT Petra Pakkasen esitelmä ”Nahka ja nahanvalmistus antiikin Kreikassa”, joka on nyt katsottavissa myös tekstityksen kera. Esitelmä pidettiin alun perin yhdistyksen esitelmäillassa 23.2.2022. Tallenteeseen pääsee täältä.

Aikaisempien ja tulevien esitelmäiltojen tallenteita tulee kanavalle katsottaviksi sitä mukaa, kun lakisääteiset tekstitykset niihin valmistuvat. Siihen saakka linkin muihin tallenteisiin saa pyynnöstä sihteeriltä (ateenanystavat(at)gmail.com).

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: