Olympialaisten alkulähteillä -esitelmän tallenne katsottavissa

Suomen Ateenan-instituutin ystävien YouTube-tilillä on nyt katsottavissa Maarit Niemisen yhdistyksen esitelmäillassa 8.12.2021 pitämä esitelmä ”Olympialaisten alkulähteillä”. Tämä ”nojatuolimatka” käsittää runsaan tietopaketin olympialaisten historiasta ja Olympian arkeologisen kohteen nähtävyyksistä. Tallenteen voi katsoa täällä.

Maarit Nieminen, FM, on auktorisoitu matkaopas ja kokenut Kreikan tuntija sekä yhdistyksen varapuheenjohtaja.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: